مرکز خرید و فروش نبات چوبی ارزان

مرکز خرید و فروش نبات چوبی ارزان با تیم متخصص و مجرب فروش در هر ساعت از شبانه روز پاسخگوی شما مشتریان عزیز در زمینه خرید نبات چوبی با کیفیت هستند. با ما در زمینه خرید نبات چوبی در تماس باشید.

نبات چوبی چیست؟

نبات چوبی یکی از انواع مختلف نبات است که از نی های چوب برای درست کردن نبات و ایجاد کریستال های نبات بر روی آن استفاده می شود. استفاده از نی های چوبی جهت ساخت این گونه از نبات ها به علت این که چوب یک ماده طبیعی و غیر سرطان زا و مفید و بدون ضرر می باشد نسبت به نی های پلاستیکی که در ساخت آن از ماده غیر طبیعی و شیمیایی استفاده شده از تفاوت های این دو نوع از نبات بوده و از مزیت های استفاده از نبات چوبی در مقایسه با نبات پلاستیکی است.

نبات چوبی چیست؟

انواع نبات چوبی

نبات چوبی در مقایسه با سایر  انواع نبات که در بازار موجود هستند از لحاظ طعم و رنگ از تنوع بیشتری برخوردار است که در ادامه به معرفی انواع نبات چوبی می پردازیم.

نبات چوبی سفید ، نبات چوبی زرد ، نبات چوبی زعفرانی ، نبات چوبی هل ، نبات چوبی  طعم نعنا ، نبات چوبی بابونه ، نبات چوبی عصاره گیاه آویشن ، نبات چوبی عصاره دارچین ، نبات چوبی لیمو عمانی ، نبات چوبی گل گاو زبان ، نبات چوبی چای سبز ، نبات چوبی چای ترش و … اشاره کرد که با توجه به خواص زیادی که هر کدام از  گیاهان نام برده شده دارند و در ساخت نبات چوبی مورد استفاده قرار گرفته است  بسته به ترجیح و سلیقه مشتری انتخاب ، خرید و مورد مصرف واقع می شود.

در کشورهای خارجی به دلیل  نداشتن  تجربه و دانش لازم در ساخت نبات چوبی بیشتر از طعم دهنده ها و رنگ های خوراکی در تهیه نبات چوبی به جای مواردی که در بالا ذکر کردیم استفاده می کنند که در مقایسه با نبات تولیدی داخل کشور  به مراتب از  کیفیت و کمیت کمتری برخوردار  هستند.

انواع نبات چوبی

مراحل ساخت نبات چوبی ( به روش خانگی )

برای ساخت نبات چوبی در مرحله اول داخل یک قابلمه یا دیگ فلزی را از آب پر می کنیم و روی اجاق گاز قرار داده و حرارت می دهیم تا زمانی که به جوش بیاید هنگامی که آب به نقطه جوش رسید داخل آن به مقدار مشخص شده و لازم شکر می ریزیم.

شکر را در حالی که آب در داخل ظرف فلزی در حال جوشیدن است به هم می زنیم تا دانه های شکر به طور کامل در آب جوش حل شود و محلول آب و شکر را تا زمانی که غلیظ شود حرارت می دهیم سپس محلول غلیظ شده را در داخل یک ظرف دیگر می ریزیم ( مانند ظرف شیشه ای مخصوص مربا ) در این مرحله هم چنین می توانیم رنگ یا اسانس مجاز و بهداشتی و مخصوص مواد غذایی و همین طور عصاره طبیعی میوه و گیاهان مختلف را به محلول غلیظ اضافه کنیم. در این قسمت درب ظرف شیشه ای را سوراخ می کنیم

چوب های مخصوص ساخت نبات را که از قبل تهیه کرده ایم  با آب خیس و مرطوب کرده و سپس در داخل ظرفی که شکر هست می چرخانیم تا ذرات و دانه های شکر به آن بچسبد. چوب ها را به آرامی تکان داده تا ذرات اضافه شکر بریزد.

در مرحله بعد چوب ها را که آغشته به شکر است با نخ بسته و از درب ظرف شیشه ای که محلول غلیظ شده آب و شکر در آن قرار دارد و از قبل سوراخ کرده ایم به شکل آویزان ( معلق ) قرار می دهیم. لازم به ذکر است که سمت دیگر نخ را به درب ظرف شیشه ای گره می زنیم.

ظرف شیشه ای  را در جایی مانند جلوی پنجره که نور زیاد وجود دارد قرار می دهیم. در این قسمت تا زمانی که محلول شکر درون ظرف به طور کامل تبخیر شده و جذب چوب شود حدودا  یک هفته طول می کشد که در طی این مدت زمان ظرف باید کاملا بدون حرکت و ثابت باشد.

نبات ها پس از  گذشت این مدت آماده استفاده و مصرف می باشند.

مراحل ساخت نبات چوبی ( به روش خانگی )

موارد مصرف نبات چوبی

نبات چوبی با توجه به شکل و ظاهر آن مصرف راحت تر و مناسب تری در مقایسه با سایر انواع نبات ها دارد و بیشتر مورد استفاده مجالس و میهمانی ها می باشد. نبات چوبی هم چنین در چای خانه ها و قهوه خانه ها نیز  مورد مصرف می باشد و می تواند جایگزین خوبی برای قند و شکر بوده و همین طور چوب آن به جای چای قاشق جهت هم زدن چای باشد.

موارد مصرف نبات چوبی

خرید و فروش نبات چوبی

نبات چوبی مانند سایر انواع نبات که در بازار وجود دارند استفاده کنندگان و طرف داران خاص خودش را دارد و به دلیل استفاده سهل و آسان بیشتر  مورد توجه خریداران و مصرف کنندگان می باشد و هم چنین خرید و فروش آن در اماکن زیارتی و مذهبی مانند مشهد مقدس ، قم و شهر ری که محل رفت و آمد زوار می باشد بیشتر از سایر نقاط کشور است و می توان از نبات چوبی به عنوان به صرفه ترین و مناسب ترین سوغات نیز نام برد.

خرید و فروش نبات چوبی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما